Deneme Yazısı
#1
En Güzel Hayallerimden : SEVİLMEK

Bir rüya gibiydi hayallerimde sevilmek, uyanınca yalan olacaktı gidecekti, yine kırgınlıklar başlayacaktı yalnızlıkla kalacaktık baş başa. Gecenin geç saatlerinde başlıyordu bu en güzel hayallerimin sancıları, hasretleri. Düşünüyordum kendi kendime işte bir gün sevilecek miyim sahiden bende diye soruyordum yalnızlığıma, kendimi kandırıyordum belki de aklımdaki bu düşüncelerle. Fazla hayal kuruyordum ,yoruyordu bu beni kurduğum her hayalde daha da fazla sancılarım başlıyordu bedenimde zor geliyordu kırılan hayalleri taşıması bu küçük kalbime. Yağmurlu bir havayı hayal ederdim benim sevdiğim gibi beni de sevecek kişiyle, ıslanarak yürüyecektik birlikte galata kulesinin önünde birer kahve içecektik birlikte hasta olup birlikte iyileşecektik biz, sonra birlikte sokaklar belirleyip oralarda sözler verecektik birbirimize, gitmeyecektik asla birbirimizin yanından yalnız bırakmak yoktu bizim hayallerimizde söz vermiştik hatta birlikte maç izleyecektik evde ben Galatasaray gol attığında yıkacaktım evi sense kızacaktın bana, sonra birbirimize bakıp gülecektik eskisi gibi yine. Gidecektik seninle bir deniz kenarına üşüyecekti senin ellerin tutacaktım ellerini ısıtacaktım ‘’Hah Hah ‘’ diyerek ellerini, sarılacaktık birbirimize.
En güzel hayalimdi işte sevilmek, bu zamana kadar sevilmedim bu zamandan sonrada sevilmeyecekmiş gibi hissediyordum her geçen saniyede umudumu yitirmeye başlamıştım bu zorlu hayalin içinde, taşıyamaz oldum bu yükü daha fazla içimde sonra yokmuş gibi davranmaya başladım bu hayal benim düşüncemde, hep vardı aslında o hayal benim içimde kandırıyordum kendimi işte anlasana kim istemez sevilmeyi böyle güzel bir şekilde.

Oysa şimdi sorsana bana nasılsın diye dur dur sen yorulursun şimdi bu soruyu sorarken ben anlatıyım kendimi sana:
Nasılım? Dışardan bakanlara göre gayet iyi mutlu güler yüzlü birisiyimdir, gel gelelim ki içimdeki eksiklikleri kimse bilmiyor geceleri karanlıklarda parlayan ışığın yıldız değil de göz yaşlarım olduğunu bilmiyorlar.
Uçurumun tam ucunda takılı kalmış bir araç gibiyim çırpınıp durdum düşmemek için , aslında yıkılan her hayalimi akıttığım her damla göz yaşımı kaybettiğim umutlarımı sevgisiz geçen vakitlerde çürüyen ciğerlerimi paramparça olmuş kalbimi yüklemiştim o aracın içine işte O araç bendim. Sence iyi miyim ? Bir daha düşün istersen.

Şimdi gelsen bana bu hayalleri tekrar yaşayalım mı diye sorsan;
tekrar o uçuruma gelirim ben yine de seninle…
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi